Фотовиставка Василя Пилип’юка «Це – моя Україна» у Карпатському виставковому центрі Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP)

У день святкування 30-річчя проголошення Незалежності України Спілка фотохудожників Закарпаття, в Ужгороді, представила фотовиставку видатного у світі майстра світлини Василя Пилип’юка «Це – моя Україна». Так, у Карпатському виставковому центрі Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) стартував проект «Українська фотографічна платформа» – акумулятор українського фотомистецтва» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Організатори та гості урочистостей, виконавши Державний Гімн України, поділилися своїми спогадами про видатну постать Василя Васильовича, відзначили його роль у становленні українського фотомистецтва. Фотохудожник Олексій Попов: «Я не так часто спілкувався з Василем Пилип’юком, тому хотів би акцентувати на своїх враженнях від споглядання світлин представленої експозиції. Особливо вразили мене портрети, де автор– Василь Пилип’юк, зумів побачити душу людини, розкрити її внутрішній світ». Член Спілки фотохудожників Закарпаття Василь Боднар: «Другом закарпатської фотографічної спільноти запам’ятався мені Василь Васильович. Щоразу він створював святкову атмосферу в аудиторії, де був присутній, завжди щедро і емоційно ділився своїми враженнями».

До організації заходу долучилися: дружина Василя Пилип’юка – Анна та син Володимир, які продовжують популяризувати творчу спадщину видатного фотомитця. Вони на вернісажі відмітили, що це вже 15-та посмертна виставка фотохудожника. Володимир Дубас – голова Львівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України: «Здається тільки вчора з Василем Пилип’юком відкривали тут фотосалон «Панорама моєї країни», а це було у 2015 році. Пригадую, як Василь Васильович вручав нагороди переможцям заснованого Спілкою фотохудожників Закарпаття фотоконкурсу, і наскільки я пам’ятаю, Ужгород став першим містом в Україні, де пройшли змагання серед школярів-фотографів у рамках фотоконкурсу ім.В.Пилип’юка».

Масштабні культурно-мистецькі події в Ужгороді, у рамках проекту «Українська фотографічна платформа», проходитимуть протягом трьох місяців.

Голова Спілка фотохудожників Закарпаття – Володимир Ньорба
фото: Ярослав Дуленко

Коментування вимкнене.