Карпатський ліс і Боржавські полонини через фото щирої людини

Norba-1

Людина, втім, не одна, а їх багато: фотохудожники! Останні хочуть зафіксувати нашу прекрасну природу, щоб люди отямились і полюбили її. Людям в основному все до лампочки, але митці не здаються — знімають свої світлини во ім’я природи і майбутнього людини.

От і в обласному краєзнавчому музеї імені Т.Легоцького в Ужгороді розгорнулася в древніх стінах фотовиставка «Магія Карпатського лісу». Свої приємні наснажені твори представили глядацькому окові Василь Боднар, Ярослав Дуленко, Ярослав Макар, Олег Ільчин, Олександр Шебедяк, Ярослав Шелепа, Леонід Закревський, Євген Баккай, Юрій Туряниця, Володимир Ньорба. Останній є одним із організаторів виставки, оскільки впевнено очолює Спілку фотохудожників Закарпаття, до якої в організаторській ролі долучився Департамент екології та природних ресурсів ОДА.

Володимир мовив на відкритті про хмільне почуття, коли «постійно в живому спілкуванні з природою і кожен кадр тобі дорогий». Але поремствував, що природа не так сильно зворушує ненажерливого підлого обивателя.

Norba-2

Друга частина фотографічного дійства на природничі теми розгорнулася в картинній галереї «АРТ-ПРО» на проспекті Свободи головного закарпатського Парижа і представила мальовничі художні знімки все того ж В.НЬорби, заклопотаного майбуттям довкілля рідного краю. Назвав він свою виставку «Боржавська осінь». Несподівані переливи світла в горах дуже гарно були передані Володимиром через влучний фото-погляд. «Ці сім фото, — мовив на відкритті призвідця торжества, — зроблені протягом одного полонинського дня на Боржавському хребті…».

– Володя в пошуках завжди, — порадів за нього голова Закарпатської обласної організації НСХУ Борис Кузьма. — Він ніби говорить, що негоже, аби народ так методично нищив таку прекрасну природу.

Старий виробничник і цінитель високого мистецтва Юрій Брунцвик сказав, що народився під однієї з представлених гір — Темнатиком. І ці зображення, звісно, приємні йому. Ніби там, у рідній місцевості, побував, не виїжджаючи з Ужгорода. В захопленні була від побаченого мистецтвознавець Надія Черній.

– Хай Америка і Канада кудись сховаються, — як Хрущов нового часу сказала мисткиня Емма Левадська, — перед величчю Володиних робіт. Їм такого і не снилось, як подав високопрофесійний художник-фотограф.

– Ці фрагменти хапають за душу, і дивуєшся, що і так є, — сказав академік, закарпатський маестро Володимир Микита.

Василь Зубач

На фото: Володимир НЬОРБА; на Боржавських полонинах (фото автора).

Стаття на сайті громадсько-політичний порталу за посиланням Карпатський ліс і Боржавські полонини через фото щирої людини.

Коментування вимкнене.