Молочні гори, солоні потічки й солодке духмяне повітря…

DSC7928

«Це сюжети дорогих для кожного закарпатця казок із далекого дитинства» – безпомилково скажете ви. Так, правда, але в цю казку занурилися і ми, відвідавши Свалявщину на початку цьогорічних вересневих днів – учасники «ІX міжнародного Карпатфотопленеру», який організувала Спілка фотохудожників Закарпаття. Одинадцять фотохудожників із Словаччини, Польщі та Закарпаття налаштувалися до обміну досвідом та творчих пошуків.

Розмістилася команда фото-митців на базі санаторію «Квітка полонини» під патронатом головного лікаря Павла Павловича Ганинця. Із затишної атмосфери долини річки Пині продовжили своє фото-полювання пленеристи в Чинадіївському замку (Сент-Мікловш). Знайомство із князем (Йосипом Бартошом) організував Андрій Світлинець – один із керівників археологічної експедиції, яка працювала влітку на базі цього замку.

Наступного дня, із самого ранку, кипіла підготовча робота до вилазки у гори. Авто-подорож до Боржавських полонин супроводжувалася нескінченним потоком оповідей-бувальщин Свалявщини від Юрія Юрійовича Фенинця. Здивовані гості спостерігали, як, із нешвидким рухом автомобіля, молоді бучки змінювалися на букові праліси. І, коли фотографи вперлися об густий молочний туман, навіть вітер-вітрюган не зумів порушити цей горделивий стан грізних, і водночас, лагідних Боржавських полонин. Кожен пішов своєю стежкою, пірнувши у світ незвіданого, ніжно торкаючись суцільного килима яфин і суфез-кам’янок. Нагородою для митців, після кількагодинної подорожі-прогулянки під дощиком, став …карпатський бограч у виконанні неперевершеного кухаря – Юрія Юрійовича. Прикладом взаємодопомоги, добродійства й професійного відношення до фотомистецтва на цьому пленері, як і в багатьох інших постали перед учасниками пленеру колеги – Микола Поцко та Віталій Фенинець.

Після недільної Служби Божої у Свалявському Свято-Миколаївському дерев’яному храмі, пленеристи наповнені відчуттям щастя, від’їхали, щоб повернутися знову – до зустрічі на Свалявщині.

Володимир НЬОРБА

Газета „Вісті Свалявщини” від 19 вересня 2015 р.

Коментування вимкнене.