Кафедра фотомистецтва: спецкурс від Пилип’юка

Навчання студентів на спецкурсі фотохудожників розпочав у Київському Національному університеті культури і мистецтв професор, завідувач кафедри фотомистецтва факультету кіно і телебачення цього навчального закладу, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, художник Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), президент видавничого підприємства «Світло і Тінь» Василь Пилип’юк.

«Ми провели експериментальні зйомки скульптури як об’ємного зображення, що дало можливість студентам 2-го і 4-го курсів пізнати ази створення художнього образу статичної натури, застосовуючи технічні можливості фотоапаратури та втілюючи оригінальний авторський мотив свого бачення предмета показу», – сказав фотомитець.

За його словами, для занять він використовує, зокрема, власну методику, узагальнену в його підручнику «Українська художня фотографія», що рекомендований для вивчення у мистецьких освітніх структурах України. Окремі поради із праці пригодилися юнакам та дівчатам під час проведеного з майстром фотопленеру та обговорення результатів практичної зйомки – так майбутні фахівці освоювали естетичні принципи художньої фотографії.

«У мене залишилися найкращі враження від першої зустрічі із творчою молоддю, а також із працівниками кафедри – відомими спеціалістами, – зазначив Василь Пилип’юк. – Під час майстер-класу я побачив, як захоплено студенти ставляться до виконання вправ. Цей університет – то надзвичайний світ мистецтва, де зібрались люди, залюблені у свою професію, життя, оточуючу красу. Дуже приємно, що це мої однодумці, які вже стають колегами. У мене з ними повне взаєморозуміння, коли їм радиш, наприклад, як слід технологічно враховувати кут, ракурс зйомки, фон, налаштовувати баланс білого, діафрагму, витримку тощо. А головне – акцентую на необхідності творчої фантазії у виразно документальній світлині. Це і є найбільшою таїною, до якої ми спробуємо підступитись, розглядаючи зі студентами документалізм і художність фотографії. До того ж, будемо вивчати, як створювати жанрове фото – програма у нас насичена й цікава».

Завідувач кафедри сподівається, що незабаром роботи студентів будуть представлені широкому столичному загалу, адже тут готуються до фотоконкурсу та відкриття виставки фоторобіт студентів. Як зазначено у прес-релізі сайту університету, мають також намір заснувати та випускати під керівництвом професора Василя Пилип’юка студентський журнал, який стане, на його переконання, «яскравим світлописом історії кафедри і всього університету».

Незабаром почнеться вступна кампанія, стосовно якої Василь Пилип’юк передбачає гідну конкуренцію та ставить високі вимоги: абітурієнти мають подати не менше 25 власних фоторобіт (портрет, натюрморт, жанрове фото, репортаж, пейзаж), а також продемонструвати відповідні знання в галузі фотомистецтва та продемонструвати навички володіння технікою і технологією фотографічного зображення.

«Я хочу, щоб перемогли ті, хто має гнучке та образне мислення», – підкреслив Василь Пилип’юк.

Віктор Мазаний, заслужений журналіст України.

Фото із сайту КНУКМ.

18-700x463

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Коментування вимкнене.