У Виноградові відбулася ретро-виставка робіт священика-фотографа

Відомий фотохудожник Володимир Ньорба представив для виноградівців роботи унікального фотомитця Микулаша Аврелія Керестені. Виноградів не випадково став обов’язковим місцем презентації.

Микола Керестені (як і Володимир Ньорба) народився на Затисянщині. У 1935 році він був висвячений в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі. Молодий священик, крім того, що виконував прямі обов’язки, мав багатосторонню зацікавленість – театральні постановки, спорт, риболовля. Але найактивніше він займався фотомистецтвом. Його роботи експонувалися на численних виставках, були основою для видання календаря. На виставці фоторобіт у Франції творчість Керестені була відзначена нагородою «Золоте яблуко».

Священик зазнав жорстоких репресій від комуністичного режиму. Це підірвало його здоров’я і в 1969 році о. Керестені помер у місті Литвинов.

На відкриття виставки прийшли фотохудожники Виноградова й Ужгорода, взяли участь представники влади і всі небайдужі.

Публікації на сайті інтернет видання “Виноградівські Вогні” У фотографіях минулого – там сфотографовані ми та Ретро-виставка фоторобіт Миколи Аврелія Керестені.

Публікації на сайті інтернет видання “Голос Карпат” У Виноградові відкрилася виставка фотокартин Миколи Аврелія Керестені / ФОТО та Фотографії Миколи Аврелія Керестені презентувала Спілка фотохудожників Закарпаття / ВІДЕО.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Коментування вимкнене.