Серед переможців міжнародного конкурсу – наш земляк

Микола Поцко удостоєний Диплома за фотороботу „Дід з Буковинки”
 
Він майже все життя займається фотографією і зізнався, що ніколи не мріяв про інший фах. Це й не дивно, адже здатність „зловити момент», не тільки побачити, але і показати усю його неповторність може лише людина, що володіє унікальним сприйняттям мистецької чуттєвості. Саме таким є Микола Поцко. Тепер це визнаний не лише в районі фотограф, член Спілки фотохудожників Закарпаття, автор численних виставок. Витвори митця відображають найрізноманітніші грані нашого життя, природи, передають яскраві кольори оточуючого нас світу. Одну з фоторобіт – „Дід з Буковинки” – Микола Поцко представив на конкурс „Міжнародний салон художньої фотографії Карпатський Круг-2015”, який третій рік поспіль проходить в нашій області. Свої доробки (загалом 4539 фотографій) на на нього надіслав 301 автор із 52-ох країн світу. Серед них – фотохудожники з Орадя (Румунія), Кошіце (Словаччина), Будапешта і Мішколця (Угорщина).
Українське фотомистецтво представлене роботами митців Сергія Бусленка, Володимира Дубаса, Сергія Задорецького, Тараса Дутки, Світлани Маміної, В’ячеслава Завалія, Наталії Компанцевої, Василя Цанька, Тараса Бичка, Івана Буркала, Євгена Баккая, Ганни Пономаренко, та Миколи Поцка, якого, за підсумками конкурсу було удостоєно Диплома.
Урочиста церемонія нагородження переможців відбулася наприкінці минулого місяця. Відкриваючи її, керівник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба подякував за увагу до нашого краю, зазначив, що на виставці представлені різножанрові роботи, які разом з тональністю передають емоційність, колорит і динаміку сюжету, змушують глядача думати, оцінювати, а найголовніше – відчувати.
Почесний голова Салону Василь Пилип’юк, на жаль, не зміг приїхати, та його вітальне слово зачитав Голова Спілки фотохудожників Закарпаття Володимир Ньорба. В ньому, зокрема, митець подякував усім, хто відгукнувся на запрошення і надав свої світлини для ознайомлення широкому колу глядачів та довірив їх на розгляд і оцінку високоповажним членам журі цього Салону!
„Ваша праця, як ніяка інша галузь мистецтва, дає можливість знайомитися з вашими країнами, містами та селами, чудовими людьми, які там проживають, і були важливими у вашому творчому пошуку, коли ви фіксували неповторну мить історії та буття сьогодення. Сподіваюся, що наші, тепер уже традиційні, зустрічі продовжаться і в наступних роках”, – йдеться у вітальному слові.
Відзначили високий рівень організації конкурсу висловивши сподівання на розвиток співпраці між фотоклубами Карпатського регіону й іноземні гості – Ласло Ковш (Угорщина) та Адела Русу (Румунія).
02Щиро вітаємо Миколу Поцка з високою нагородою! Від усього серця бажаємо якомога більше незабутніх натхненних миттєвостей, подальших творчих знахідок та незвичних фото.

Любов ПАПІШ

Газета „Вісті Свалявщини” від 16 травня 2015 р.

Коментування вимкнене.