Статті
Articles

Фотовиставка Миколи Тинкалюка «Гуцули. Кінець ХХ – початок ХХІ століть».

Фотовиставку Миколи Тинкалюка «Гуцули. Кінець ХХ – початок ХХІ століть» 25-го листопада відкрито в Ужгороді. Один із найтитулованіших українських фотомитців сучасності представив свою колекцію із 50-ти світлин на гуцульську тематику в Карпатському виставковому центрі Міжнародної федерації фотомистецтва.

Продовження ?

Stefan Toth Istvan в Карпатському виставковому центрі FIAP в Україні

Публікація про виставку Stefan Toth Istvan в Карпатському виставковому центрі FIAP в Ужгороді, Україна.

Продовження ?

Карпатський ліс і Боржавські полонини через фото щирої людини

Людина, втім, не одна, а їх багато: фотохудожники! Останні хочуть зафіксувати нашу прекрасну природу, щоб люди отямились і полюбили її. Людям в основному все до лампочки, але митці не здаються — знімають свої світлини во ім’я природи і майбутнього людини.

Продовження ?

Пилип’юк очолив кафедру у Поплавського

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», головний редактор однойменного журналу, автор 99 фотоальбомів, професор Львівської Національної академії мистецтв став завідувачем створеної вперше в Україні кафедри фотомистецтва у Київському Національному університеті культури і мистецтв, який очолює Михайло Поплавський.

Продовження ?

Василь Пилип’юк: «ХУДОЖНЄ ФОТО ТВОРЯТЬ РОЗУМ І ПРОНИКЛИВЕ ОКО»

«Міністерство освіти і науки України присвоїло вчене звання професора лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженому діячу мистецтв України, президенту видавничого підприємства «Світло й Тінь», головному редактору однойменного журналу Василю Пилип’юку, який викладає у Львівській Національній академії мистецтв (кафедра менеджменту мистецтва). Про нову – наукову – грань діяльності відомого фотомитця та його книги (всього він видав 99 фотоальбомів) йдеться у розмові з ним кореспондента Укрінформу.

Продовження ?

Людське життя крізь призму об’єктива

«Назустріч самому життю: мій край, мої земляки, моя душа» – саме під такою назвою 25 листопада у Свалявському РБК стартувала персональна виставка члена Спілки фотохудожників Закарпаття, лауреата багатьох обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фотоконкурсів, патріота рідної землі, – талановитого фотохудожника Миколи Поцка.

Продовження ?

Свалявський фотограф увіковічив у світлинах майже всіх старожилів району

У вівторок, 24 листопада, фотомайстру із села Плав’я Свалявського району Миколі Поцку виповнилося 60 років. А 25-го він святкував його і, зокрема, відкриттям в приміщенні районного Будинку культури виставки власних робіт – фотограф представив у експозиції старожилів та почесних громадян району, найкращі панорами Свалявщини, колекцію раритетних фотоапаратів, яку зібрав. Ми ж вирішили познайомити читача ближче із фотомайстром.

Продовження ?

Вклоняємося таланту майстра

«У Миколи Поцка ювілей. Напишеш про його творчість: здобутки, дипломи, світлини». Таким було моє редакційне завдання суботнього випуску.
Ще один біографічний нарис у журналістському доробку – здавалося, що може бути простіше. Скільки разів доводилося виконувати вже звичну для мене роботу? Статті про людей різного соціального статусу, віку, професій – їх було чимало. Перше з чого почала – біографія.

Продовження ?

Василь Пилип’юк– Грузії

Шість фотокниг лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, професора Львівської національної академії мистецтв Василя Пилип’юка відправлено рівненським центром українсько-грузинської дружби «Сакартвело» у музей Лесі Українки в місто Сурамі у Грузію.

Продовження ?

У Виноградові відбулася ретро-виставка робіт священика-фотографа

Відомий фотохудожник Володимир Ньорба представив для виноградівців роботи унікального фотомитця Микулаша Аврелія Керестені. Виноградів не випадково став обов’язковим місцем презентації.

Продовження ?

Молочні гори, солоні потічки й солодке духмяне повітря…

«Це сюжети дорогих для кожного закарпатця казок із далекого дитинства» – безпомилково скажете ви. Так, правда, але в цю казку занурилися і ми, відвідавши Свалявщину на початку цьогорічних вересневих днів – учасники «ІX міжнародного Карпатфотопленеру», який організувала Спілка фотохудожників Закарпаття. Одинадцять фотохудожників із Словаччини, Польщі та Закарпаття налаштувалися до обміну досвідом та творчих пошуків.

Продовження ?

Серед переможців міжнародного конкурсу – наш земляк.

Він майже все життя займається фотографією і зізнався, що ніколи не мріяв про інший фах. Це й не дивно, адже здатність „зловити момент», не тільки побачити, але і показати усю його неповторність може лише людина, що володіє унікальним сприйняттям мистецької чуттєвості. Саме таким є Микола Поцко.

Продовження ?

Золота медаль фотохудожника.

Коли випадає нагода написати бодай маленьку інформацію про гарну людину, то це роблю з неабияким задоволенням, а сам процес написання матеріалу втягує мене в своє лоно, немов гігантський кит морську воду, яка аж кишить біопланктонами. Йому це вкрай необхідно, щоб прогодуватися, вижити в розбурханій стихії і жити. А чи потрібно мені оте, чим я наразі займаюся, тобто про щось або про когось пишу – не знаю. І не знає ніхто. А якщо сюди та ще й прикапчати втрату свого особистого і дуже дорогого часу (цінність часу визначає він і людина), то вочевидь стане зрозумілим, що писати – це не завжди вдячна справа. Але пишу.

Продовження ?

На відкритті персональної фотовиставки Юрія Мельника «ПОГЛЯД».

Доторкнутись до творчості фотомитця, гумориста і культурного діяча Юрія Мельника змогли всі, хто завітав сьогодні до РБК у виставковий зал на відкриття його персональної виставки «Погляд». Юрій Юрійович – людина, яка все своє життя вболіває за долю України, людина яка шанує мистецтво. Відкриття виставки приурочено відзначенню в районі 23-ої річниці Незалежності України.

Продовження ?

Магія світла і лінзи.

Cвітло, проходить крізь маленький отвір в віконних віконницях, малює на стіні той пейзаж, який видно надворі. Зображення виходить перевернутим і дуже тьмяним, але відтворює натуру без спотворень. В кімнату в цей час заходить художник та змальовує картинку зі стінки. Тільки подумати, але то є прототип першої фотографії.

Продовження ?

ПОГЛЯД НА «ПОГЛЯД», або кілька нотаток про черговий пік творчості Юрія Мельника.

Того післяобіддя у Виноградівській виставковій залі «Імпасто» було тісно. Всесвіт фотохудожника Юрія Мельника накрив своїм міжзоряним простором чисельних шанувальників таланту цього митця упійманої миттєвості.

Продовження ?

Представляли Свалявщину.

31 січня в Обласному будинку профспілок відбулася розгорнута виставка фоторобіт членів Спілки фотохудожників Закарпаття. У двох залах, великому і малому, 17 фотохудожників краю в тому числі одного фотомитця з Польщі і двох із Словаччини, було виставлено 60 оригінальних і неповторних полотен. Серед них і світлини наших земляків Миколи Поцка та Віталія Фенинця.

Продовження ?

Його теплі світлини.

Важко і небезпечно писати про людину, високо-кваліфікованого митця, чиє добре ім’я завжди на вустах у вдячних відвідувачів фотосалона „Сюзанна”, що в самому, образно кажучи, серці Сваляви. Чому важко? Бо про нього написано так докладно і в такій кількості, що й добрий кінь не потягне. Чому небезпечно? Ляпнеш щось не так, щось таке, з чим ніхто і ніколи не погодиться, і тобі, вважай, капець, тебе щонайменше засміють, не взявши до уваги твоїх вчорашніх заслуг. Звичайно, важко чи небезпечно, а написати про фотомитця треба, бо хто, як не він, увіковічив на своїх талановитих світлинах нестримну течію минулого року, не дав канути в річці забуття тим прекрасним миттєвостям, що супроводжували 2013-й.

Продовження ?

Чарівна мить Миколи Поцка.

 

Коментування вимкнене.