Василь Пилип’юк – Грузії

Шість фотокниг лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, професора Львівської національної академії мистецтв Василя Пилип’юка відправлено рівненським центром українсько-грузинської дружби «Сакартвело» у музей Лесі Українки в місто Сурамі у Грузію.

«Цим подарунком ініційовано заснування у музеї української бібліотеки, яка має показати для Грузії красу України, а саме фотоальбоми знаного митця і несуть таку місію», – сказав голова центру Руслан Толордава.

За його словами, у переданій колекції справжні шедеври із автографами автора – тритомник «Це моя Україна», книги про Івана Франка «Завжди вчитель» , Дмитра Павличка «Погоня», Бориса Возницького «Володар кам’яного персня».

У супроводжувальному зверненні Василь Пилип’юк відзначив, що він «пройнятий бажанням і надалі трудитися задля збагачення колекції музею».

Такий гідний приклад подала людина, яка є відомим меценатом та відзначена за свою творчу працю багатьма титулами. Один із останніх – визнання його «Кращим автором» 6-го міжнародного фотосалону «Панорама моєї країни» (м. Ужгород): виняткової нагороди вперше за всі роки її присудження удостоєний український фотомитець. Він здобув її у творчому змаганні серед 227 авторів із 45 держав . Також йому вручено Голубу стрічку FIAP Honorable Mention – таку ж він одержав нещодавно і на 10-му міжнародному салоні художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову-2015» (м. Рівне).

До речі, існує конкурс й імені Василя Пилип’юка – Спілка фотохудожників Закарпатської області, управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді, управління освіти Ужгородської міської ради організували його з метою виявлення молодих талантів та підтримки обдарованої шкільної молоді.

Віктор МАЗАНИЙ

Коментування вимкнене.